Cvičák

10. června 2009 v 16:35 | Tish |  Plánuju...
Vypadá to , že moje plány jsou na dobré cestě. Máme doma Magginku, takže můj budoucí nový plán chodit sní na cvičák. A začít dělat obranu a poslušnost.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nany Nany | Web | 10. června 2009 v 20:40 | Reagovat

Moooooooooc hezký tady, jukni se takyke mě plosíííííííím ;)

2 Hanča Hanča | Web | 11. června 2009 v 11:03 | Reagovat

Ahojky, studuju Zemědělskou univerzitu v Praze, můj obor je udržitelné využívání přírodních zdrojů, a popravdě: nedoporučuju. Když jsem nastupovala, tak to byl jeden z těch lepších oborů, teď je zde mnoho zajímavějších. Když tak čtu tvůj blog, tak mě napadají obory jako kynologie, etologie zvířat a kde jsou fakt super vyučující je obor zájmové chovy zvířat. Otázka ovšem je, jaké uplatnění z těchto oborů potom je. Ve zverimexu jsem prodávala, když jsem do školy nechodila

3 Hanča Hanča | Web | 12. června 2009 v 18:15 | Reagovat

Odepisuji sem, ať to máš "u sebe":-). O změnách názorů vím své, také jsem si tím prošla, ale směrem ke zvířatům naštěstí, nebo bohužel :-) to podle toho jak se to vezme, se můj postoj nijak nezměnil. Výbírání školy Ti nijak nezávidím. Ale moc dobře si pamatuji, jak jsem nastoupila na zdrávku, protože veterina byla moc daleko. Po dvouletém působení na této škole jsem jí opustila a šla jinam. Nebyla to asi nejlepší škola, na veterinu jako VŠ bych se z ní nikdy nedostala, protože tam jsou (nebo tenkrát byly) příjimačky z chemie a to dost drsné a my ji měli jen tak okrajově. Asi bych neměla problém s takovými úkony jako injekce, krev..ale z teoretického hlediska bych se na ni nedostala. A sestřičku jsem opravdu dělat nechtěla. Šla jsem na ochranu a obnovu životního prostředí. Na tuto střední školu bych znovu šla. Na VŠ obor jaký dělám teď bych nešla. Ale kam bych šla, to opravdu nevím. Prošla jsem mnoho "dnů otevřených dveří" na školách a vím, že když o tom vypráví vyučující a zaměstnanci školy, chválí až do nebe. Otázka je najít studenta dané školy a oboru a zeptat se ho na pravdu. Ale je lepší více studentů, přeci jen, každému vyhovuje něco jiného. Obory jako chovatelství atd. jsou pro lidi, co tomu opravdu obětují život. Na blahobyt to skutečně není. I když i to je otázka..pokud se člověk slušně uchytí, tak může dělat to co ho baví a přitom si vydělat. Ale je to jen otázka štěstí. Doktoři, právníci a nakonec i zdravotní sestřičky na tom budou asi vždycky lépe a bude po nich i větší poptávka. Na druhou stranu, zapálenému kynologovi se bude dařit lépe, než znuděné zdravotní sestřičce. Ale pokud Tě takový obor láká, tak proč ne.

4 Hanča Hanča | Web | 13. června 2009 v 15:53 | Reagovat

Já mám spíš pocit, že Ti v tom dělám zmatek :-) Je pravda, že nevím, jestli by se ze zdrávky nedalo jít na veterinární sestřičku. Ale na veterinární sestřičku vím jen o škole v Hradci Králové a v Brně a to jsou střední školy. Na vysokou veterinární vím o Brně. Praha sice něco také má, ale jak jsem pochopila, tam jde spíše o kontrolu potravin..i když jak jsem mluvila s veterináři kam chodím se zvířectvem, tak dost kolegů ze školy jako veterinární soukromník nepracuje a je spíše v potravinářství, což by má vysněná cílová stanice nebyla. Neříkám, že se ze zdrávky nedá dostat na veterinu vůbec, ale byla by to hodně velká dřina mimo školu, protože ta chemie byla dost drsná (já jsem to ze střední nakonec nezkoušela, ale jeden kamarád jezdil rok na přípravku z chemie na veterinu aby se tam dostal a bylo mu to houby platný. A že na ochraně životního prostředí jsme jí měli také hodně podrobně. Jestli do kynologie budou spadat i hospodářská zvířata to záleží na každé škole, ale pokud vstoupíš na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, tak tady mají hospodářská zvířata i ti co se učí na ekonomi, informátory..prostě všichni. Ale není to nic hroznýho, jde jen o základní údaje jako kolik váží vajíčko, čerstvě narozené tele, jak dlouho je kráva březí.. :-D prostě super číslíčka, ale oproti jiným předmětům to učí celkem fajn vyučující a to je dost důležité u všeho. Ochranu životního prostředí si představuješ celkem dobře. Je to hlavně o ekosystémech, odpadech, zákonech, problémech..a tahle škola byla fakt dobrá a spousta fajn kantorů (po těch doktorech, co jsem potkala na zdrávce tedy určitě, ale to Tě nechci od zdrávky odrazovat, ono je to všude o lidech a u vás můžou být úplně jiní.)Co z nás bude, to je velká neznámá i pro nás..ze střední kdybych šla rovnou pracovat, tak můžu na inspekci životního prostředí, odbory životního prostředí na městských úřadech nebo do národních parků a chráněných krajinných oblastí. Na vysoké škole jsem všechno co jsem se naučila zapomněla a nic nového se nenaučila, takže celkem průšvih, ale když opráším staré vědomosti, tak bych mohla dělat to samé co ze střední. Ale popravdě, nějak jsem se do těch hospodářských zvířat zamilovala, takže se možná pokusím jednoho dne farmařit :-)

5 Hanča Hanča | Web | 13. června 2009 v 20:23 | Reagovat

Že bych byla nějak moc chytrá, to zas ne..tak normálně..:-) ale s fyzikou Tě obdivuju, na tu já moc nejsem..a o matice ani nemluvím :-D Když jsem se kdysi rozhodovala kam jít na střední, tak byla z Hradce z té školy reportáž a já se do ní zamilovala a chtěla tam. Nejhorší bylo, že mě mamka celou dobu říkala, že tam půjdu a když se psaly přihlášky, tak mi teprve řekla, že mě tam nepustí ???  Od té doby mám pocit, že se stále hledám, protože veterina byla můj sen hodně let. Já ani teď nevím, jak je to s přihláškama na střední, kolik se jich může dát. Já jsem mohla dávat kdysi dvě. Na vysoké je fajn, že si jich člověk může dát kolik chce :-) Já doporučuju studovat co člověka aspoň trochu baví. A na střední mě životní prostředí chytlo, i když já tady u těch uhelných dolů k němu mám blízko  :-)  ale nikdy jsem se nesmířila s tím, že ze mě bude kancelářská krysa..a to je můj největší problém  :-D Raději zimu, déšť a sníh než čučet do čtyř bílých stěn  :-)

6 Hanča Hanča | Web | 13. června 2009 v 20:34 | Reagovat

Já jsem měla vyznamnání, ale jen tak tak. U nás na zdrávku do průměru 2,0 brali bez přijímaček, ale já šla na první kolo na gympl, kde jsem zůstala první pod čarou a až na druhé jsem šla na zdrávku, takže jsem přijímačky dělat musela. Jj, Praha by si jí zasloužila. Vím, že je tam něco s chovatelstvím, ale nevím při jaké škole to je. Jedna holčina mi v létě vyprávěla jak měli praxi v zoo Praha :-) Jinak se v pražských školách moc neorientuju co tam je a není

7 AlčáS AlčáS | Web | 20. června 2009 v 8:51 | Reagovat

Ahoj, chceš mít super mega návštevnost? Když jo, tak klikni na můj web, a můžeš mít online i 88 747!
pS: moc hezu bloG  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama