Červen 2009

Aktuality

27. června 2009 v 1:17 | Tish |  Aktuality
Aktualita z 28.09=

Dnes jsme podnikli dlouhý výlet do Kladrub do hřebčína s Maggie :-) Bylo slunečno a přijeli jsme kolem 23 hodiny domů. Byl to pěkný výlet.

Aktualita z 27.6.09 =

Dnes jdeme na veterinu z Maggie, musí na očkování. Ale popravdě se mi vůbec nechce a věřim ,že Meg taky ne :D .. No co se dá dělat, nic mě nebaví a je mi smutno :-( achhh.. No když už tam budeme poblíž, chtěla jsem koupit psí pláštěnku, vypadá to , že když někam pujdeme vždy začně být slejvák, takže alespoň něco. Jsem ráda ,že se najde pár lidí ,které kynologie a tyhle věci celkově ještě zajímají. Napsali mi další čtenáři tohodle blog, a všem ji moc děkuju. Víte , mám asi 3 blogy - (zaměření na můj osobní život, deníky atd, druhý na zaměření na twilight,upíry,magiii a gothickou subkulturu a ten třetí je tenhle zvířecí. Je pravda, témata jsou v skutku jiná, ale taková já jsem :-). Ale plánuju uplně nový a mnohem důvěrnější. Zde píšu akorát má chovatelsko-vysniné události. Ale až na tohle zaměření budu mít vlastní web lepší vzhled, zde ho zveřejním.

Aktualita z 26.6.09 =

Mám strach jak to dopadne.
Zatím je aktuální psí výlet Karlštejn a možná i Radotínský les (znovu). Protože, je to tady nějaký rozkopaný a psi by neměli kde lítat. Taky plánuju nějak rozjet svůj osobní život, takže někam na večer. Ale tohle je kynologický blog a né divčí radovánky :D :D .... Pořád hledáme jestli je otevřený cvičák.

Aktualita z 24.6.09=

Ještě nevím,jestli mě pošlou do nemocnice kvůli trhání krčních mandlí (kdo zažil ,aď mi napíše do komentáře,hrozně se bojim :D ) . Protože bych ráda zjistila, jestli je v provozu cvičák na ořechu (nebo kdekoliv jinde , prázniny 2009) . Abych se zapsala do školy pro štěňata a něco malou Maggie naučila. Kvůli dlouhé nemoci , nevíme jaký pude prázninový plán. Asi to vypadá na psí výlety , kde zrovna plánuju Karlštejn !! Cca 20 km. A pak udělat jet autem alespoň na chatu se psi na moravu. Ale myslím,že když vše dobře dopadne moje (ted už 4 měsíční ) prázniny by mohli být akčnější.

Večerní aportování se smečkou..

27. června 2009 v 0:23 | Tish |  výcvik a sport
A je to tady. MAggie potřebuje vycvičit, roste a jediný co umí tak je fuj! ke mně! a dokonce i sedni.. Naštěstí je inteligentní , takže je to pohoda, ale brala jsem si boxerku na obranu a nějaký zajimavý dovednosti. Učila jsem j povely a vždycky přiběhli naši ostatní psi a udělali to za ní. Takže jsem musela být kreativní a vymyslet něco, z čeho bude užitek a přitom budou spolu. No jasne, APORT! Psi se radovali a různě předbíhali. Maggie, jako nejmladší byla nejlepší..Ale jak říkám, až vyroste pěkně jim to natře a to víc než teĎ.. Ráda si přečtu Vaše nápady jak naučit štěně poslušnosti. Přece jenom boxer je něco jinýho než malej boloňák..Maggie vyhrává , a nenechá si nic líbit :D
pohlednice č.1, Edward,foceno doma

26. června 2009 v 23:39 | Tish |  moje pohlednice
TOHLE SI PŘEČTĚTE JAKO PRVNÍ PROSÍM. MYSLÍM ,ŽE JSEM VELICE OHLEDUPLNÁ A TOLERANTNÍ. TAKŽE MI UDĚLEJTE LASKAVOST A ČTĚTE : ..........

Zde najdete věci , které jsem vytvořila POUZE já. Což znamená : vyfotila, a zpracovala detaily v grafickém programu. Pokuď se Vám nějaký zalíbí, nezakazuji si ho dát na web. Vůbec mi to nevadí, většina jich je podepsaná a beru to jako reklamu. Když k němu napíšete nějaký komentář atak. Spousta (dětí/nebo nezkušení blogaři a webaři :D ) si dávaj na svoje stránky obrázky,fotky ,videa atd atd ,které našli. Většinou si je přivlastní a ostatní je pak nahlásí . (nepočítám hnusné kopírování článku). Já dovoluji si mé pohlednice , klidně uložit nebo zveřejnit ,ale články v žádném případě. Je to nefér. Člověk na tom pracuje třeba hodinu a někdo si jeho usilovnou práci (a jeho myšlenky) skopíruje za 2 minuty k sobě. Ráda bych si časem , udělala vlastní webovky s koncovkou .cz , už mě unavuje psát na blog. Ale doufám, že někdo mou práci ocení.Pražská ZOO!!!

26. června 2009 v 20:12 | Tish |  Psí výlety
Dne 25.6.09 jsme navštivili Pražskou ZOO!!! Zvířata byla užasná a počasí bylo deštně-tropické. Venku bylo dusno a teplo a dotoho padaly kapky deště. V opičím pavilonu jsme si připadali jako v opravdové džungly a ten okamžik zůstal do konce. Z důvodu , že Maggie je ještě malinkatá se výletu neúčastnila (pouze ona). Proto, počítáme se tam vrátit až bude Maggie větší . Ke konci výletu nás chytlo to největší tornádo a hurikán. Padali tam přístřešky jako by byli z papíru :-D . Bylo to neobyčejně ne-evropské . Hrozně se tam znovu těším.pozvánka

18. června 2009 v 22:53 | Tish |  podpora

Podpora

14. června 2009 v 13:52 | Tish |  podpora
Tímto bych chtěla podpořit tyhle zajímavé a obsáhlé webovky :


Chcete podpořit můj blog???
Zde můj banner :

PSi versus kočky

12. června 2009 v 11:43 | Tish |  co stojí za přečtení
Včera jsem se vystřídala s mamkou na noc o Maggie. Takže mi hned do postele vlezl kocour a "drze a jako ten co tu byl první :D " čekal až za nim přijdu a a budu si snim mazlit. A když mě dal tu svojí kočičí pacičku do ruky, jsem si uvědomila ,že kočky (vždycky na první dojem povrchní a nezávislý,) jsou úplně ,ale úplně jiné. Kočičí lásku si člověk musí získat (nikdy se nenajde cizí kočka,kotě, která si vám vrhne hned do rukou, ) vždycḱy to chce čas. Ale proč tedy jsou v mém (a i u ostatních kočkařů) i psi? Protože,Vás můžou doprovázet i venku (kde se kočka ,která žije doma necítí dobře a bojí se) a chránit Vás. A to mi připomělo, že u středověkých čarodějnic to bylo podobné, měli kočku (většinou černou) která je měla chránit (+jejjí teritorium) před zlými duchy a silami (kočky to cítí) a její vlk jí měl chránit před fyzicky hmotnými věcmi. V jejím případě zlými lidmi a lesními divokými zvířaty. A moderním (i vtom postarším) světe, se dají využít jako pracovní psi, a u mazlíčkárů jako zábavu (např. dogdancing,agility). A hlavně nejlepší pocit je , když vidítě,že mu pomáháte.Cvičák

10. června 2009 v 16:35 | Tish |  Plánuju...
Vypadá to , že moje plány jsou na dobré cestě. Máme doma Magginku, takže můj budoucí nový plán chodit sní na cvičák. A začít dělat obranu a poslušnost.kouzelná Maggie!!

10. června 2009 v 16:29 | Tish |  Maggie Rose Dream
Tahle roztomilá německá boxerka, má zlatou barvu,černou masku a bílé znaky. Přinesli nám jí v necelých 8 týdnech jako miminko s placatým čumáčkem. Je neuvěřitelně vnímavá , chápavá a neuvěřitelně hravá. Doma na ní čekali zbytek smečky, kteří ji přijali "velmi" dobře .

Datum narození : 14.dubna.2009

Matka : Jessy zlatá s černou maskou
Otec : Žíhaný (velmi velký)


miminkooo naše!!!

miminčíí miminko...roztomiloučkááá...

Procházka č.1

6. června 2009 v 19:36 | Tish |  Psí výlety
Tradiční psí procházky

kde sme už byli -
Začátek : námestí Radotín
cíl : lipence
čas : 2-3 hodiny tam a nazpátek
_________________________________________________________________________________________


Začátek : náměstí Radotín
cíl : Lázně
čas: 30 min
hezká procházka kolem koní...

Časem zde doplním . více tras + společné fotky :-)

plánuju

6. června 2009 v 19:16 | Tish |  Plánuju...
Plánuju zakoupení dalšího pejsánka. Důvod je takový , že bych chtěla začít chodit na cvičák a ani jeden z mých dosavadních pejsků na to nemá ani vhodné plemeno a ani věk. Také bych chtěla pořádat početnější výlety, a určitě pořádného hlídače. Byla jsem si jistá , že Německý ovčák bude nejvhodnější, ale doma jim tohle plemeno moc nevyhovuje ( a naše zahrada neni moc prostorná) , tak sme se shodli že nejlepší bude NĚMECKÝ BOXER. Toto plemeno mám velice ráda, a v rodině už snim zkušenost byla. Takže sháním fenku boxera, (do budoucna i kvuli štěňátkum) . Ještě ktomu najít zlatou, což jich je hodně,ale všude mají jenom kluky. Mě by žíhaná nevadila,ale to víte zakonný zástupce ,kterej to platí má slovo :D :D :D Ale až bude brigáda tak budu king :D No, sháním ,sháním ,ale je jich málo..Takže prosím, kdybyste někdo o nějakých ště
ňátkách věděl, tak mě kontaktujte, byla bych Vám hrozně moc vděčnááá.. Tak toto jsou méé plány, .

( + můj nový komentář, o 1 den později) = tak sem konečně uplatnila svoje slovo, a je všem jedno jestli fenečka bude žíhaná nebo zlatá .. no já jsem ráda, protože jednu dobu to vypadalo tak , že z celé téhle mé akce nakonec sejde.9.června.09 knám přibyla malá boxerka Maggie..Děkuji všem, kdo mi pomohli hledat :)

Omlouvám se CHS Goldie Red, že jsem si vypůjčila fotku jejich štěňátka. Doufám ,že se na mě nezlobíte a bude mi odpuštěno :-)

Výstava psů v Letňanech

6. června 2009 v 16:15 | Tish |  co stojí za přečtení
Tisíce lidí navštívily mezinárodní výstavu psů v Letňanech

Téměr sedm tisíc Pražanů a návštěvníků metropole zavítalo první květnový víkend do veletržního areálu Letňany, kde se pod záštitou Mezinárodní kynologické federace (FCI) a náměstka pražského primátora Pavla Klegy konal již 17. ročník mezinárodní výstavy psů. Tradičně ji pořádá Český kynologický svaz. Z téměř čtyř tisíc psů z celého světa zastupujících 280 plemen si titul "Nejkrásnější pes výstavy" nakonec odnesl pes plemene Whippet z České republiky.

kontakt

6. června 2009 v 16:08 | Tish |  kontakt
Andy...Black... icq : řekněte si
(piste do komentářů,nebo do : "zpráva autorovi " )
e-mail : -muffy-@seznam.cz

lide.cz : -muffy-

skype : girl121228


galerie

6. června 2009 v 16:02 | Tish |  galerie
Mňauuu!! Fotka pořízená když mňaukááá

malá Maggie na zádech spinká.,:)

nejvíc miminčíí fotka...

Edwardíček ( kevin,podle CHS) jako uplný mimi


nuf!
Vikouuušekk, jako barevný mimi


(všimněte, si že vzadu je matysek )

leháááro!!!

xichtíííkk

spinkááámehlavička...čumááček :-*
trochu momentka :D

jazýček ven :D


z profilu..
nahoře: ještě u paní chovatelky, se svým bráškou (red point)

Osvědčené krmivo pro zvířata

6. června 2009 v 14:58 | Tish |  nejlepší krmiva
PURINAPro psi Purina pro Plan a pro kočky Purina One. Purina patří mezi nejkvalitnější krmiva vůbec. Proto,ji všem doporučuju, pes/kočka je zdravá , chutná jim to, a srst je hebká a lesklá.

Nechci a ani nebudu zde kopírovat nějaké články o purině. Ale vím, že když Nám přinesli Maggie,která nutně potřebovala přibrat , tak nám pomohla výživná purina ,která podporuje růst kostí a zůbů. Psi po ní nezvrací a jedí matné granulovaní maso. Je to jak pro psi tak pro kočky. Byla bych ráda , kdybyste i vy napsali s jakýmy granulemi máte zkušenosti. Vím, že je dobrá i Eukanuba nebo Royal Canin ,ale tu nekupujeme tak často,takže nedokážu posoudit co je lepší.

veterina

6. června 2009 v 14:51 | Tish |  veterina
Nejlepé ověřená veterina Zbraslav, je podle mě jedna z nejlepších.

Otevřeno pondělí až pátek od 8 do 22 hodin.
Sobota, neděle a o svátcích od 8 do 20hodin

Adresa:
U Malé řeky 625
Praha 5, Zbraslav
156 00
Tel.: 257 922 228 - pro objednání a běžnou komunikaci
Mobil: 737 239 602 - pro naléhavé případy

Kočičí miminka 2008

6. června 2009 v 14:42 | Tish |  odchovy
7.května.2008 naše černě-želvovinová kočička porodila 5 koťat.

1 zrzavý chlapeček - Sammy = zůstal doma
3 mramorové holčičky = okres Ořech (už u své majitelky)
1 černá holčička = Všenory (již u své majitelky)

Matka : Čarodějka (černě-želvovinová , kočka domácí)

Otec : neznámý

datum narození : 7.května.2008

odběr : o 7 týdnů později


V ohrádce

Sammy


2 holky( mramorová + černá)

Zív!!!

Procházka po zahradě + přivykání na psi.,

(mramor.kotě 1)


zrz(mramor.kotě 2 : téhle jme řikali holčička , byla nejmenší a nejhodnější..)
zlobivka Ammy
miminko.mramor.3

Nikdy nezapomeneme!

6. června 2009 v 14:30 | Tish |  Memories
Sam- Sammy byl / je roční zrzavý kocourek. Byl to syn Čárinky a jediný kocour z jejího vrhu..
Bohužel, sem nám před měsícem a půl. ( jaro 2009) někde zatoulal.. On většinu času pobýval doma se svojí kočíčí maminkou.. Pořád doufáme ,že ho někdo našel a stará se o něj. Nikdy na něj nezapomene a vždy na něj budeme myslet z láskou , kterou nám dávál svojí přítomností.


chudáček majinkej

Zde jako koťátko, (zrz)

Zázračná myšilovka

6. června 2009 v 14:23 | Tish |  Čarodějka (Čára)
Čarodějka neboli Čára, je naše černě-želvovinová domací kočička. Přinesla jsem si jí, jako myšilovku ,ale stala se sní věrná a oddaná společnice. Čárinku jsem přinesla někdy v srpnu 2007 jako dvouměsícční kotě a určitě se jí u nás líbilo a kupodivu neutekla (vzhledem ktomu,že bydlela na zahradě a v domě měla pelíšek na chodbě,). Za rok se stala maminkou 5 koťátek.


Matka :křižená černá kočička opět Čára
Otec : neznámý
koťata : měla ( 5 = 1zrzavý kocourek, 3 mramorové holčičky, 1 černá holčička..)


fotky jejích koťátek a vše o nich naleznete na rubrice : Odchovy!!!je to opravdu miloučká kočíčí slečna :)Viktor Coloured

6. června 2009 v 14:08 | Tish |  K-Viky Coloured
Ohh, náš malý společník.. Narozdíl od Matýska je Viky malinký a mění barvy.. Brali jsme si ho jako barevného boloňského psíka a teď je bílý.. Také je velice vychovaný a poslušný (narozdíl od Mati) .
Na fotkách si povšimněte, barevné změny :-D .K-Viky Coloured
Litožnická tvrz
datum narození : 26.3.2007

Otec: Archibald Kotovla

Matka : Hilla Kotovla

Chovatel : Ladislava Horzenbergerová ( :-) )

Jako miminko.. ( ještě barevný )


miláček (štěněčí doba)


Součastnost

roztomilost sama :)